Orgona+

Andrássyné Mátyus Gabriella

Zenei tanulmányait a miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában kezdte Virágh Endre tanár úr irányításával. Orgonaművészi, valamint orgona és zeneelmélet tanári diplomáját a budapesti Zeneakadémián szerezte, ahol professzora Gergely Ferenc volt. 1988-tól nyugdíjba vonulásáig a Miskolci Bartók Béla Zene- és Táncművészeti Szakgimnázium orgona és szolfézs-zeneelmélet tanára. Tanítványai országos és nemzetközi versenyeken dobogós helyezéseket értek el, zeneművészeti egyetemek, középiskolák, zeneiskolák tanárai, koncertező művészek, hazai és külföldi templomok, székesegyházak orgonistái.  Több református gyülekezetben végzett kántori és kórusvezetői szolgálatot. Pedagógiai munkája mellett 40 éven át rendszeresen hangversenyezett. Magyarországi koncertjein kívül Németországban, Hollandiában, Olaszországban, Svájcban, Szlovákiában, Romániában vendégszerepelt.