Varga László
Varga László vagyok, születtem 1970-ben, Miskolcon. 1993-ban diplomáztam a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola egyetemi tagozatán. 2002 júniusában kaptam meg egyházzenész diplomámat. 2012. június 7-én mutattam be doktori koncertemet, és védtem meg egyházzenei disszertációmat, doktorrá 2012. október 21-én avattak a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen.
24 évig a Miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnáziumban dolgoztam, ezzel párhuzamosan néhány évig a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének oktatója is voltam. 2017 szeptembere óta tanítok Gödöllőn, a Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakgimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégiumban. 2017 és 2020 között a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen tanítottam orgonát és a hangszerhez kötődő tárgyakat. 2020-tól Aszódon is tanítok: a Podmaniczky AMI-ban zongoratanár és korrpetítor vagyok.
Orgonistaként rendszeresen koncertezem, az elmúlt évtizedekben a következő városokban adtam hangversenyeket: Miskolc, Bártfa, Debrecen, Nyíregyháza, Nyírbátor, Balf, Budapest különböző templomaiban, Kecskemét, Győr, Tiszakécske, Ócsa, Baja, Gyula, Zirc, Zsámbék, Alacska, Ónod, Újfehértó, Hódmezővásárhely, Szatmárnémeti, Balatonlelle, Tuzsér, Földes, Csíksomlyó, Siófok, Pusztavám, Gödöllő, Aszód. Külföldön Helsinkiben és Bresciaban játszottam. Alkalmanként zongorakoncertet is adok.
