Orgona+

Dóbisz Áron

Dóbisz Áron elismert magyar orgonaművész, tanulmányait a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karán végezte Dr. Csanádi László tanítványaként.

Számos nemzetközi verseny díjazottja: első helyezést ért el Szegeden, valamint második díjat nyert Rómában és Temesváron.

Pályafutásának legfontosabb elemei: Duo Formáció: 2019 óta dolgozik együtt Samodai Bence János trombitaművésszel. Közös projektjük az orgona és trombita szakrális hagyományainak megújítására fókuszál, repertoárjuk a barokktól a 21. századi kortárs magyar művekig terjed.

Rendszeresen koncertezik külföldön, fellépett már Krakkóban, Csíkszeredában, Ljubljanában, Olaszországban, sőt az Amerikai Egyesült Államokban is népszerűsítette a kortárs magyar zenét.Közönségnevelés: Népszerű előadássorozata az „A gregoriántól a Star Warsig”, amely a fiatalabb generációk számára teszi érthetőbbé és vonzóbbá a hangszerek királynőjét.Koncertek: Gyakori résztvevője a Filharmónia Magyarország által szervezett OrgonaPont és Orgonák Éjszakája programsorozatoknak.