Orgona+

Kiss Zoltán

Orgonaművész zenei tanulmányait előbb Temesváron, majd Miskolcon, Debrecenben és Budapesten végezete. Tanárai közül Virágh Endre, Mátyus Gabriella, N. Molnár Viola és Dr. Karasszon Dezső voltak rá a legnagyobb hatással. Orgonaművész-tanári diplomáját a budapesti zeneakadémián szerezte Ruppert István tanítványaként. Az orgonaszak mellett párhuzamosan a Zeneakadémia egyházzene szakát is elvégezte, ahol Dobszay László és Szendrei Janka voltak tanárai. Kiss Zoltán a nyíregyházi Vidor Fesztivál orgonakoncertjeinek rendszeres fellépője és szervezője, számos restaurált műemlékorgona megszólaltatója koncertek keretében valamint a nyíregyházi Vikár Sándor Zeneiskola orgona és zongoratanára.